YAYINLANMA YOL HARİTASI

Kitabınızı tamamladınız, üzerinden birkaç kez geçtiniz ve yayınlanma zamanının geldiğine mi karar verdiniz?

Dosyanızı bize gönderdikten sonra işlerin nasıl ilerleyeceğini de mutlaka merak ediyorsunuzdur.

Yukarda şekillerle de anlatıldığı gibi sizden aldığımız word dosyasını ilk olarak editörlerimiz inceleyip görüşlerini bildiriyorlar. Ardından yayın danışmanlarımız sizi arayarak kitabınızla ilgili bilgilendirme yapıyorlar ve sürecin nasıl ilerleyeceğini anlatıyorlar. Kitabınızın adının ne olacağını belirlememişseniz editörlerimiz size bu konuda da yardımcı oluyorlar, kurguda olan bozukluklar, anlam bozuklukları, kelime hataları kapsamlı bir editör çalışmasının ardından gideriliyor ve kitabınızın sayfa tasarımı yani mizanpajı, dizgisi hazırlanıyor.

Bu sırada sizlerden alacağımız önerilerle ve kitabın konusuna da bakılarak tasarımcılarımız çalışmanız için kapak tasarımı hazırlıyorlar.

Dizgi ve kapak tasarımının hazırlanması aşamasında kitabınız tekrar kontrol ediliyor ve son okuması yapılıyor.

Dilerseniz çalışmanız için bir prova baskı da hazırlıyor ve kitabınızı yayınlanmadan önce birebir görmenizi de sağlıyoruz.

Tüm çalışmalara onay vermenizin ardından ISBN ve Bandrol alımını gerçekleştirip çalışmanızı matbaaya veriyoruz.

Matbaadan çıkan kitabınız dağıtıma veriliyor ve tüm kitabevlerine, online kitap satış sitelerine kitabınızın tanıtım bülteni gönderiliyor. Kitabınızın daha çok satması için yapılacak reklam ve tanıtım gibi çalışmalar da işte tam bu aşamada başlıyor.