Kadromuz ve Bİrlİkte Çalıştıklarımız

KURUCUMUZ

ALP ARICAN

Yayınevimizin kurucusu. Son derece yaratıcıdır, hiç durmaksızın sürekli farklılıklar yaratacak yeni projeler üretir. Bir İkinci Adam Yayınları çalışanıysanız eğer, kendisi tarafından üretilen projelerin hızına yetişebilecek, insanüstü bir enerjiye sahip olmanız gerekebilir…

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

BAŞAK ERGÜN

Dokuz yıldır yayınevimizde çalışan, yayınevimize önemli katkılar sağlayan genel yayın yönetmenimiz. Tecrübesi, pozitif enerjisi, disiplinli çalışması ile hemen dikkatleri üzerine çeker. Kendisini tanıyan herkesin size söyleyebileceği gibi; destekli kişisel yayıncılık dünyasının en aktif, en başarılı, en tecrübeli çalışanlarından birisidir kendisi. Yayınevimizdeki yazarlarla sözleşmeler konusunda görüşmeleri gerçekleştiren Başak Ergün, hemen hemen tüm yazarlarımızın çok sevdiği ve saygı duyduğu bir karakterdir.

YAYINEVİMİZİN İLK YAYIN YÖNETMENİ

CENK ÇOKİÇEN

Yayınevimizden ayrılmış olmasına rağmen halen birçok konuda kendisinden yardım almaktayız. Kuruluşumuzdan itibaren yayınevimizde çalışan Cenk Çokiçen, İkinci Adam Yayınları'nın İkinci Adam'ı olarak da bilinir ve tanınır… Şöyle ki, bu durum bir şekilde tarihe not olarak da düşülmüştür. Yayınevimizin kuruluş günü 7 Ocak, genel yayın yönetmenimiz Cenk Çokiçen'in doğum günü 6 Ocak, kurucumuz Alp Arıcan'ın doğum günü ise 5 Ocak'tır.

ART DİREKTÖRÜMÜZ

COŞKUN PINAR

Yayınevimizin kurulduğu ilk günlerde ilk kitap kapaklarını yapan arkadaşımız. Yayınevimizin en eskilerinden olan Coşkun Pınar, uzun bir süre ara verdikten sonra harikulade kapak tasarımlarını yine yayınevimiz için hazırlamaya devam ediyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Coşkun Pınar'la birlikte kapak tasarımlarımızın kalitesi sizlerin de takip edebileceği üzere her geçen gün daha da artıyor.

YAZILIMCIMIZ

UFUK ARI

İki yıldır bizimle çalışan, tüm internet sitelerimizin ve projelerimizin hazırlanmasında desteğini esirgemeyen, daha iyi verim alabilmek adına tüm ekibi ayda bir kez mutlaka bir araya toplayıp Burn içirerek sabahlara kadar çalıştırmayı başarabilen işkolik arkadaşımız.

TASARIMCIMIZ

GİZEM YÜKSEL

İkinci Adam Yayınları’nda kendisini çok kısa bir sürede geliştirip kanıtlayan Marmara Üniversitesi öğrencisi olan Gizem Yüksel gelecekte ismini birçok yerde duyabileceğiniz sektördeki en yetenekli tasarımcılarından biri. Hızı ve çalışkanlığının dışında pozitif enerjisi, güler yüzlülüğü ve neşesiyle de yayınevimize renk katan tasarımcı arkadaşımız çizim yeteneği de sahip. Gizem Yüksel ile tanıştıktan sonra kitabınızın kapak çalışmasını güven içerisinde kendisine teslim edip, kafanızdaki kapak tasarımını doğru bir şekilde kendisine aktarmanızın ardından ortaya çıkacak başarılı çalışma ile edebiyat dünyasına diğer yazar adaylarından birkaç adım önde giriş yapabilirsiniz

FOTOĞRAFÇIMIZ

EMRE ARICAN

Fotoğrafa hayat veren adam... Türkiye'nin en iyi fotoğrafçılardan biridir kendisi... Yayınevimizin fotoğraf işlerini üstlenen, birçok ünlü isimle birçok bilinen markayla çalışan Emre Arıcan, portre, yemek, reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı yapmakta, ayrıca halen Erguvan Sanat bünyesinde fotoğrafçılık dersleri vermektedir.

PROJE YÖNETİCİMİZ

BATUHAN ŞENLİOL

Kocaeli Kitap Fuarı’nda tanıştığımızda daha ilk dakikada sempatikliği ve girişkenliği ile dikkatimizi çekmişti fakat o günlerde kendisinin bu kadar yetenekli ve faydalı olabileceğini açıkçası aklımızın ucundan bile geçirmemiştik. İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyan Batuhan Şenliol, yayınevimizin Facebook sayfasının gelişiminde çok önemli katkılar sağlamıştır. Eksi Kırk FM adlı internet radyomuzun yayın akışını ve programlarını yönetecek olan Batuhan Şenliol, birçok projemizin gelişiminde ve gerçekleştirilmesinde yayınevimize önemli katkılar sağlamaya devam etmektedir.

ÇİZERİMİZ

SEÇİL ÇOKAN

Doğan Kardeş, Yapı Kredi Yayınları gibi çok önemli yayınevlerinin de çocuk kitaplarının çizimi yapan Seçil Çokan, yayınevimizde çocuk kitaplarımızın çizimlerini yapmakla birlikte kitap kapaklarımız için oldukça başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir.

MALİ MÜŞAVİRİMİZ / MUHASEBECİMİZ

ORHAN BAYER

Mali müşavirimiz. Yan komşumuz. Orhan abimiz. Yayınevimizin Orhan Abisi…

VE MASKOTUMUZ

BEHLÜL Ç.

Bakışları ve duruşuyla karşılaştığı hemen herkesi kendisine âşık eden, yerinde hiç durmayan, işyerimizin kavgacı, çapkın ve yakışıklı elemanı. Behlül'ün yakışıklılığını, Behzat Ç'nin hırçınlığını üzerinde taşıdığından Behlül Ç. adıyla anılmaktadır. Yayınevimizin maskotu, neşesi, huzur kaynağı ve en sağlam dostlarından birisidir kendisi.