HAKKIMIZDA

Yayıncılık dünyasında 2002 yılından itibaren edindiğimiz tecrübelerin ardından birçok başarılı yazarın kitaplarını yayınlayamadığını, yayınladığında da gerekli değeri göremediğini fark eden kurucumuz Alp Arıcan, 7 Ocak 2009 tarihinde İkinci Adam Yayınları’nı kurdu ve geçen her yılla birlikte büyüme hızının ivmesini biraz daha yukarıya çıkardı.

Edebiyat dünyasına yeni adım atan yazarların kitaplarını yayınlayarak adından söz ettiren ve bu yazarların içinden Aytuğ Akdoğan – Melodi Baç – Burak Ballı - Alpcan Candan - Gizem Kayahan - Tuğberk Sev - Berker Okan - Selim Akgün - Burçak Yüce - Elif Aydemir - Servet Saygınoğlu - Çiler Çelikler - Şükran Fişekçi gibi yazarları keşfedip ortaya çıkarabilen İkinci Adam Yayınları, destekli kişisel yayıncılık alanında gerçek yazarlar ortaya çıkarıp edebiyat dünyasına kazandırabilme becerisiyle kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekti.

Hızla büyüyen ve yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken İkinci Adam Yayınları, yayıncılık dünyasında kısa sürede çok büyük bir sempati kazandı ve birçok ünlü isim de İkinci Adam Yayınları’na destek vermeye başladı.

Edebiyat ve Aşk – Kitap Kulubü - Eksi Kırk adlı dergileri çıkararak, Karantina adlı dergiye sponsor olarak özellikle genç yazarlara kitap yayınlamak dışında sürekli yazabilme imkânı da sağlayan İkinci Adam Yayınları, katıldığı kitap fuarlarında yazarlarının oluşturduğu uzun kuyruklarla bu tür organizasyonlardaki başarısıyla da bir anda ön plana çıktı.

Okan Bayülgen, Ceyhun Yılmaz, Nehir Erdoğan, Nilgün Belgün, Recep Aktuğ, küçük İskender, Türkan Şoray, Hülya Avşar, Bircan Usallı Silan gibi çok önemli isimlerin yazarlarına verdiği destekler sonrasında sosyal medyada ve ulusal kanallarda da adından çok sık söz ettiren İkinci Adam Yayınları, okullarda ve kitabevlerinde düzenlediği imza günleriyle birlikte çok daha geniş kitlelerce de tanınmaya başlandı.

Edebiyat ve Aşk – Kitap Kulubü, Eksi Kırk adlı dergilerle tecrübe kazanan İkinci Adam Yayınları, Gazeteonsekiz, İkinci Adam Gazetesi, İtibar Gazetesi, Oyunbozan Gazetesi, Dirliksiz, Ayrı Telden, İki Taraf, Eksi Kırk Gazetesi ile birlkte Edebiyat Habercisi adlı edebiyat dergisini de yönetmektedir.

İkinci Adam Yayınları ayrıca sosyal medyayı da oldukça aktif kullanan bir yayınevidir. İnstagram, Youtube ve Facebook’da bizleri takip edebilirsiniz.